Deklaracja dostępności
Szkoła Podstawowa w Zamościu zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z Ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony internetowej bip-spzamosc.sieroszewice.pl.
- Data publikacji strony internetowej Biuletynu Informacji Publicznej:
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest w pełni zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Przygotowanie deklaracji dostępności i jej aktualizacja
- Data sporządzenia deklaracji:
Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić na następujące dane kontaktowe: Bożena Małecka — email: lub telefonicznie 62 739 95 27 .
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
- Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu.
- Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, np. przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audio deskrypcji itp.
- Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu.
- Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem.
- Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem.
- Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
- W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej do Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.
- Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich. Link do strony internetowej Rzecznika Praw Obywatelskich.
Pozostałe informacje
Dostępność architektoniczna
Budynek dzieli się na 2 części: starą i nową. Budynek stary połączony jest z budynkiem nowym. Budynek posiada 5 wejść. Wejście z przodu starego budynku, wejście z tyłu starego budynku – wejścia te są nieprzystosowane dla osób niepełnosprawnych. W budynku nowym są 3
wejścia: wejście z boku budynku do oddziału przedszkolnego, które nie jest przystosowane dla osób niepełnosprawnych; wejście z tyłu nowego budynku przystosowane dla osób niepełnosprawnych oraz wejście do salki gimnastycznej z tyłu budynku – nieprzystosowane dla osób niepełnosprawnych. Budynek stary ma cztery kondygnacje: piwnica, parter, piętro, strych. Schody na poziomach kondygnacyjnych uniemożliwiają przemieszczanie się osób na wózku inwalidzkim.
OPIS DOSTĘPNOŚCI KORYTARZY, SCHODÓW I TOALET:
Toalety nie są przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Na klatce schodowej zamontowane są poręcze. Na korytarzach nie ma wydzielonych stref kontroli.
OPIS DOSTOSOWAŃ: POCHYLNI, PLATFORM, INFORMACJI GŁOSOWYCH:
W budynku Szkoły Podstawowej w Zamościu nie posiadamy pochylni, platform oraz informacji głosowej; w budynku nie ma windy.
INFORMACJA O MIEJSCU I SPOSOBIE KORZYSTANIA Z MIEJSC PARKINGOWYCH WYZNACZONYCH DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH Przed budynkiem Szkoły Podstawowej w Zamościu znajduje się parking dla samochodów na kilkanaście miejsc, bez wyznaczonych miejsc dla osób niepełnosprawnych.
INFORMACJA O PRAWIE WSTĘPU Z PSEM ASYSTUJĄCYM I EWENTUALNYCH OGRANICZENIACH Zgodnie z art.20a ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, osoba niepełnosprawna ma prawo wstępu z psem asystującym do budynku szkoły, jeżeli ten posiada uprząż, szczepienie i certyfikat (potwierdzający status psa asystującego, art.
20b ustawy).
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
Brak możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego.